Home / Aktualności HR / WSPÓŁDZIELNIA VGL – nie kupuj! Wypożyczaj!
Wiertarko-wkrętarka, przyczepka rowerowa dla dziecka czy projektor to urządzenia, które są nam potrzebne okazjonalnie, w dodatku przez większość czasu, nie są używane i leżą schowane w schowku bądź garażu zagracając naszą przestrzeń. Stąd zrodził się pomysł na WSPÓŁDZIELNIĘ – miejsce, w którym Pracownicy mogą znaleźć to czego używają sporadycznie. Tym bardziej że w dzisiejszych czasach wypożyczanie rzeczy jest łatwe i dostępne prawie dla każdego posiadacza telefonu komórkowego. O popularności takich rozwiązań mogą świadczyć chociażby wypożyczanie aut czy rowerów w naszych miastach, z których sami korzystamy.
Wygoda to podstawa

Prace nad projektem rozpoczęliśmy od zapytania Pracowników o to, co najbardziej chcą, aby znalazło się we WSPÓŁDZIELNI. Na podstawie wyników ankiety zaczęliśmy kolekcjonować sprzęt. Na początek postanowiliśmy zapewnić Pracownikom dostęp do narzędzi do remontu, profesjonalnych sprzętów sprzątających oraz do aktywnego wypoczynku. Takim oto sposobem wyłoniliśmy ponad 30 przedmiotów do naszej WSPÓŁDZIELNI.
widebox
Jedną z kluczowych kwestii było zapewnienie jak największej wygody podczas korzystania ze WSPÓŁDZIELNI. Udało nam się wprowadzić rozwiązania, dzięki którem nasi Pracownicy mogą odebrać zamówione przedmioty bezpośrednio ze swojego miejsca pracy, co oznacza, że oszczędzają czas na dojazdy do naszego biura na Orłowie. System rezerwacji jest oparty na dostępie do poczty pracowniczej, co dla zdecydowanej większości Pracowników, oznacza łatwy system rezerwacji oraz sprawdzania dostępności.
Ekologiczne rozwiązania na miarę naszych czasów

Dlaczego jako firma postanowiliśmy otworzyć taki nowatorski dosyć projekt? Powodów jest kilka. Naszą pierwszą myślą była troska o komfort Pracowników. Dzięki WSPÓŁDZIELNI dużo sprzętów stanie się dla Pracowników łatwo dostępnych, a jednocześnie odciąży ich to z ponoszenia dodatkowych opłat, kosztów amortyzacji czy napraw. Ponadto wypożyczenie przedmiotu, którego będziemy używać tylko raz lub dwa razy, jest dużo bardziej przyjazne środowisku niż jego zakup. Dzięki taki działaniom mamy wpływ na ograniczenie konsumpcjonizmu.  WSPÓŁDZIELNIA znajduje się w naszym gdyńskim biurze i na razie, jako projekt pilotażowy, jest otwarta dla Pracowników z Trójmiasta. Liczymy, że wraz z coraz większym powodzeniem WSPÓŁDZIELNI będziemy mogli udostępnić jej usługi dla pozostałych oddziałów.
widebox