Home / Aktualności / VGL Solid Group z nagrodą „Lidera Logistyki” w badaniu Operator Logistyczny Roku 2022
Operator Logistyczny Roku to badanie satysfakcji klientów operatorów logistycznych, które dostarcza informacji o zakresie i jakości usług logistycznych oferowanych na rynku. Badanie od dwudziestu jeden lat prowadzą Data Consulting Group i Wydawnictwo Eurologistics. Na podstawie jego wyników powstaje ranking firm cieszących się największym zaufaniem klientów.

Nagrodę Lidera Logistyki zdobywamy już po raz piąty, a w badaniu Operator Logistyczny Roku bierzemy udział od 8 lat i stale znajdujemy się w czołówce rankingu. Kluczowe znaczenie dla pozycji firmy na rynku, obok oceny doświadczenia i wiarygodności biznesowej oraz odpowiedniości cen do oferowanej jakości, mają ocena kompleksowości świadczonych usług oraz ocena geograficznego zasięgu dostaw.

Warunkiem koniecznym utrzymania wysokiej pozycji na rynku jest stabilność wyśrubowanych wskaźników jakości obsługi dostaw. Właśnie kompleksowość i konkurencyjność produktowa w obsłudze Klientów, obok terminowości dostaw pozostaje jednym z głównych kryteriów wyboru operatora logistycznego, które obecnie dominuje w ocenach Klientów i to one zdecydowały o przyznaniu nam tego tytułu.

Nagrodę w imieniu Zarządu VGL Solid Group odebrała Agnieszka Kaliszewska, Sales Manager:

- Jest nam niezmiernie miło, że otrzymujemy kolejną nagrodę Lidera Logistyki, tym razem w kategorii spedycji morskiej i lotniczej. Szczególnie cieszy nas fakt, że jest to nagroda, która jest odzwierciedleniem głosu naszych Klientów. To niezwykle budujące mając na uwadze nieprzewidywalność dzisiejszego otoczenia rynkowego oraz wyzwań, z którymi musimy się mierzyć jako przedstawiciele naszej branży. Mamy nadzieję, że kolejny rok pozwoli nam na utrzymanie pozycji lidera konkurencyjności w spedycji lotniczej i morskiej, także w kontekście dołączenia VGL Solid Group do Ligentia Group, które będzie kolejnym nowym rozdziałem i nowymi możliwościami dla naszych Klientów. Tymczasem w imieniu Zarządu VGL Solid Group dziękuję serdecznie za tegoroczne wyróżnienie. – podsumowała Agnieszka.

W tegorocznym badaniu Klientów znaleźliśmy się na czwartym miejscu, tę pozycję VGL Solid Group zajmuje jako jedna z najczęściej rekomendowanych przez klientów firm w segmencie spedycja morska i lotnicza, o uznanym geograficznym zasięgu działania i wyśrubowanych normach realizacji dostaw.

Ponadto jako Ligentia Sp. z o.o. odebraliśmy specjalne wyróżnienie w rankingu Top 500 za zajęcie 3 miejsca. Branżowy ranking Top500 przygotowywany jest w oparciu o wyniki finansowe za trzy ostatnie lata obrachunkowe. Zestawienie opracowywane jest od wielu lat przez Data Group Consulting oraz Wydawnictwo Eurologistics na podstawie wskaźników opisujących rentowność, finansowanie, sprawność wykorzystania zasobów oraz płynność finansową przedsiębiorstw.