Home / Bez kategorii / VGL Hoptrans Russia – kolejna zagraniczna spółka VGL Group
VGL Hoptrans Russia to nowa zagraniczna spółka czołowego operatora logistycznego VGL Group. Oddział rosyjski został otworzony przy współpracy z litewskim partnerem, operatorem logistycznym Hoptrans, działającym na rynku od ponad dwudziestu lat.

 

Oddział w Rosji to kolejny etap naszego międzynarodowego rozwoju. Wierzymy, że wzmocnienie kompetencji VGL Group o własny ośrodek operacyjny w Rosji oraz wiedzę i doświadczenie naszego partnera, zwiększy naszą serwisową i cenową konkurencyjność na tym, a także z innych obsługiwanych przez nas rynkach – mówi Marcin Gruchała, Prezes Zarządu VGL Group.

 

VGL Hoptrans Russia będzie oferował kompleksowe usługi logistyczne z zakresu transportu morskiego, lotniczego, kolejowego oraz drogowego.

 

Celem naszej rosyjskiej spółki jest świadczenie całego portfela usług logistycznych na lokalnym rynku, ale i wsparcie naszych obecnych klientów z Polski i nie tylko w realizacji ich potrzeb na rynku rosyjskim. – dodaje Marcin Gruchała.

 

Biura w Petersburgu to już kolejny zagraniczny oddział operatora logistycznego VGL Group. Rok temu uruchomione zostały dwa zagraniczne oddziały VGL Shanghai oraz VGL Ningbo, które razem z oddziałem w Hong Kongu tworzą VGL China – ośrodek operacyjny VGL Group na Dalekim Wschodzie.
VGL China działa z licencją NVOCC oraz International Freight Forwarding Class A, która upoważnia do prowadzenia działalności spedycyjnej na terenie Chin. Licencja biznesowa klasy A jest wydawana przez chińskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu. Umożliwia świadczenie pełnego zakresu usług logistycznych – od współpracy z przewoźnikami, przez odprawy celne, aż po magazynowanie i dystrybucję.