Home / Aktualności / VGL Group po raz czwarty sponsorem Enea IRONMAN 70.3 Gdynia – relacja z zawodów
Logistycznie rzecz biorąc… 

- Do naszego magazynu zaczynają zjeżdżać przesyłki od sponsorów już na miesiąc przed imprezą.- mówi Artur Czylkowski, Logistics Director VGL Group. - Naszym najważniejszym zadaniem jest odpowiednia identyfikacja przesyłek, a następnie posortowanie towarów zgodnie z ich przeznaczeniem. Towary dzielimy na 3 główne grupy – rzeczy dla zawodników oraz pakiety startowe, materiały reklamowe od sponsorów oraz elementy techniczne dla organizatora.

VGL GROUP odpowiada za magazynowanie towarów, które m.in. pozwolą na zbudowanie całej scenografii wydarzenia. Im bliżej startu imprez, tym więcej pracy i start działań wspierających z sekcji transportów drogowych:

- Ostatni tydzień przed zawodami jest dla nas najbardziej intensywny.– wyjaśnia Mateusz Szerechan, Koordynator transportów drogowych - Naszym zadaniem było przewiezienie wszystkich rzeczy niezbędnych do odbycia się imprezy z centrum dystrybucyjnego VGL Group do magazynu imprezowego, które realizowaliśmy przez kilka kolejnych dni. W dniu imprezy od godziny 5:00 zaopatrywaliśmy auta w towar, które kolejno dostarczaliśmy na punkty odżywiania zawodników.

 
Gotowi do startu?

Organizację tego eventu przygotowujemy specjalnie dla nich - dla zawodników, którym nie można odmówić tytułu „ludzi z żelaza”.  W tym roku w barwach #teamVGL wystartowała rekordowa ilość, aż 32 osoby! Wśród startujących znaleźli się zarówno nasi Klienci, Kontrahenci, Partnerzy Biznesowi oraz Pracownicy.

- Podczas pierwszego dnia zawodów, polskie biuro Vestey Foods Int reprezentowały 3 sztafety i 1 zawodnik w sprincie. Świetna atmosfera imprezy udzieliła się wszystkim uczestnikom dzięki profesjonalnej organizacji i wparciu VGL Group. – relacjonuje Alena Petrukouskaya z Vestey Foods Int  - Pomimo zmiennej pogody, energia uczestników i kibiców tworzyła niepowtarzalnego ducha zawodów! Każdy z nas walczył dla swojej drużyny, aby uzyskać jak najlepsze wyniki.

Nie inaczej start komentują zawodnicy VGL Group:

- To było prawdziwe wyzwanie, w powietrzu dało się wyczuć atmosferę rywalizacji, tzw. pot, krew i łzy. – zaznacza Piotr Kopaczewski, zawodnik jednej ze sztafet VGL Group - Wspierałem moją sztafetę jadąc na rowerze, zrobiłem co w mojej mocy, chociaż warunki nie należały do najłatwiejszych przez padający deszcz. Mimo wszystkich niedogodności czuje satysfakcję, że cała drużyna podołała wyzwaniu i wszyscy dotarliśmy do mety! Jestem dumny z naszych zawodników i już teraz rozważam zawody w przyszłym roku!

 
 

„Jedziesz z tym”, czyli krótka historia o sile wsparcia!

Wolontariusze VGL Group zgłaszają się jako osoby chętne do wsparcia w organizacji punktu odżywiania zawodników na trasie. Spotykamy się tam wspólnie z Kolegami i Koleżankami z Pracy, a także ich rodzinami, ale najważniejsze zadanie dla nas to przede wszystkim dopingować nasz Zespół.

- Praca wolontariusza nie jest łatwym zadaniem – to kilka godzin, które wymaga od nas ciągłej czujności podczas funkcjonowania pracy punktu odżywiania. Ale co chwilę Zawodnicy, którzy do nas dobiegają przypominają nam, że robimy to dla nich, bo nas potrzebują. – podsumowuje Joanna Słyż, Koordynator wolontariatu VGL Group -  Niejednokrotnie nasze okrzyki, słowa otuchy i zachęty sprawiły, że motywacja do dalszej walki powracała. Zawodnik, który wolno do nas podbiegał, ruszał dalej z uśmiechem i w o wiele szybszym tempie! To także wielka wartość dla nas! Ten doping nakręca również nas, krzyczymy bardziej, więcej i głośniej. Niesamowita energia.

Ta praca nie idzie na marne - wszyscy zawodnicy potwierdzają zgodnie. Punkt odżywiania stał się punktem dopingowania, a zamiast izotoników, wody, czy batonów, uczestnicy czerpali stąd energię i motywację do dobiegnięcia właśnie tutaj, by nabrać sił i biec prosto do mety.

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. to wydarzenie, które jest jednym z najważniejszych w kalendarzu firmowym VGL Group. Tworzą je ludzie – organizatorzy transportów, koordynujący i realizujący pracę na magazynie, wszyscy zaangażowani w ten projekt Pracownicy: Pracownicy – zawodnicy i wolontariusze, a także Klienci, Kontrahenci, Partnerzy Biznesowi, wszyscy tworzymy #teamVGL.