Home / Aktualności / Strategiczna integracja VGL Solid Group i Ligentia Group
Podpisana umowa określa warunki przyłączenia VGL Solid Group (VGL) do Ligentia Group (Ligentia), finalizacja transakcji planowana jest na koniec września, do kiedy ma zostać wydana zgoda lokalnych organów regulacyjnych.

Ligentia to brytyjska firma o zasięgu globalnym, posiadająca ponad 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw, dysponująca zaawansowaną technologią wspierającą te procesy. Posiada biura i centra dystrybucyjne w 30 lokalizacjach w m.in. Wielkiej Brytanii, Hong Kongu, Wietnamie, Chinach, Australii i USA. Po zakończeniu inwestycji VGL Solid Group stanie się częścią globalnej struktury Ligentia Group, tworząc zespół ponad 1300 ekspertów pracujących na 4 kontynentach.

- Ubiegłoroczne połączenie VGL Group i Solid Logistics umocniło naszą pozycję operacyjną i sprzedażową wśród największych operatorów logistycznych na rynku polskim i środkowoeuropejskim. Logistyka to dynamicznie zmieniający się rynek, podążający w kierunku globalizacji z licznymi konsolidacjami oraz ekspansjami na nowe obszary geograficzne i segmenty produktowe. –  informuje Zarząd VGL Solid Group - Aby wykorzystać nowe możliwości, a także planując kolejne strategiczne działania - podjęliśmy decyzję o połączeniu Grupy VGL Solid z globalną organizacją, z którą będziemy mogli dalej się rozwijać. Dziś ogłosiliśmy, że podpisaliśmy umowę o połączeniu z firmą Ligentia Group. VGL współpracuje z firmą Ligentia już od ponad 10 lat, poprzez udane partnerstwo joint venture i w tym czasie z powodzeniem dostarczyliśmy wiele rozwiązań z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw do kluczowych klientów. W tym czasie udało nam się również poznać siebie nawzajem, zbudować wzajemne zaufanie i upewnić się, że plany strategiczne i ścieżki rozwoju naszych firm prowadzą w tym samym kierunku.

Integracja obu firm stworzy nową pozycję rynkową, dzięki której połączone przedsiębiorstwo będzie mogło negocjować atrakcyjniejsze warunki z podwykonawcami. Zwiększy też innowacyjność oferowanych rozwiązań, a także zapewni dostęp do wiodących technologii usprawniających procesy logistyczne.

Nick Jones, Dyrektor Generalny Ligentia Group dodaje: - Przez wiele lat utrzymywaliśmy wzorowe relacje z VGL i podpisanie umowy to niezwykle ekscytujący etap naszej dalszej, wspólnej podróży. Obie firmy rozwijają się dzięki wspólnym wartościom i zorientowaniu na potrzeby klientów -  co oznacza, że inwestujemy w zasoby, doskonalimy i wykorzystujemy je, aby mieć pewność, że zapewniamy i dostarczamy jak najlepsze rozwiązania. Przyszłe przedsiębiorstwo będzie miało jeszcze większą szansę, by rozszerzyć naszą ofertę technologiczną, zapewnić nowe usługi i zjednoczyć zróżnicowany zespół gotowy do osiągnięcia kolejnego etapu rozwoju.