Home / Aktualności HR / Ruszamy RAZEM DO PRACY
Carpooling nie jest niczym nowym, a jego idea jest prosta: aby 4 pracowników nie pokonywało tej samej trasy w 4 osobnych autach, tkwiąc we wspólnym korku, skoro mogą korzystać z jednego auta, w miłym towarzystwie, a jednocześnie przyczyniając się do zmniejszania ruchu i emisji spalin. Bazując na tych założeniach, członkowie Engagement Team VGL Group – specjalnie powołanego zespołu przedstawicieli wszystkich Pracowników naszej firmy, zaproponowali uruchomienie projektu wspólnych dojazdów.

Tak powstała akcja RAZEM DO PRACY, w której promujemy ideę carpoolingu i zachęcamy naszych pracowników do jej podejmowania- zarówno pośród potencjalnych kierowców aut prywatnych, jak i służbowych, ale także wszystkich pasażerów: - Każde biuro korzysta z giełdy ogłoszeń dojazdowych, które uruchomiliśmy dla każdego z oddziałów VGL Group. Projekt wspieramy dodatkowo o element rywalizacji. Dla najaktywniejszych kierowców oraz pasażerów przygotowaliśmy katalog nagród, w którym czekają zarówno karty paliwowe, jak i wejściówki do wielu atrakcyjnych miejsc czy vouchery zakupowe, a najaktywniejszego Kierowcę nagrodzimy dodatkowo ekskluzywnym SPA dla jego samochodu. – opowiada Iwona Mazurkiewicz-Taramanova, przedstawicielka Engagement Team.

- Pomysł na akcję „Razem do pracy” wziął się przede wszystkim z analizy ankiety wypełnianej przez pracowników w gronie Engagement Team. – dodaje.Każdy zdawał sobie sprawę z tego, że nie stworzymy miejsc parkingowych dla wszystkich kierowców, szczególnie gdy dla wielu z nas ich ich brak jest codziennym utrapieniem. Należało więc połączyć przyjemne z pożytecznym. Ludzie dojeżdżają do pracy z różnych rejonów, korzystając ze swoich samochodów, służbowych aut i komunikacji miejskiej. Często jadąc w pojedynkę. Nasza akcja jest odpowiedzią na pytanie „Dlaczego podróż do i z pracy nie może być przyjemniejsza zarówno dla nas, jak i dla środowiska?”.  To pomysł na połączenie realizowanej w coraz większym zakresie ekologicznej polityki firmy z integracją pracowników różnych działów i biur.

Zanim wyruszyliśmy RAZEM DO PRACY, przygotowaliśmy teaser akcji, którym były zestawy startowe dla wszystkich Pracowników. W ramach rozgrzewki przed projektem obdarowaliśmy wszystkich upominkami z myślą o chłodnych jesiennych i zimowych dniach. Trzymamy kciuki za rozwój projektu i życzymy wszystkim wielu udanych podróży!