Home / Aktualności / VGL Group przedstawia swoich Klientów
Zapraszamy do lektury rozmowy z Panią Dorotą Rudnik, Koordynatorem ds. Importu firmy ETOS S.A., która na co dzień współpracuje ze spółką Ligentia – jednym z najważniejszych podmiotów VGL Group.

VGL: W ramach VGL Group kształtujemy nowe standardy obsługi rynkowej. Cenimy niezwykle relacje z naszymi Klientami oraz ich osiągnięcia. Staramy się nieustannie lepiej rozumieć ich biznes i pomóc w realizacji celów. W ramach cyklu naszych wewnętrznych publikacji chcemy przedstawić historie sukcesu naszych Klientów. Debiutujemy w cyklu od Państwa historii. Czy może nam Pani w kilku zdaniach przybliżyć, na czym polega biznes ETOS S.A.?

DR: Etos S.A jest jedną z wiodących firm odzieżowych w Polsce, której główną marką jest DIVERSE. Firma istnieje na rynku od 20 lat i cały czas sukcesywnie stara się spełniać wymagania ludzi aktywnych, ceniących wygodę, jakość oraz styl.VGL: Jak udało się Państwu, w tak trudnych czasach, osiągnąć aktualną pozycję rynkową potwierdzoną licznymi wyróżnieniami, jak chociażby tytuł „Coolbrand”, czy „Diamenty Forbesa”?

DR: Etos S.A. tworzy zespół profesjonalistów, który opracował solidne rozwiązania organizacyjne oraz ciągle generuje nowe pomysły usprawniania działania firmy. Dzięki pracy projektantów nasza kolekcja współgra z najnowszymi trendami mody na rynku światowym, a sklepy marki Diverse funkcjonują w oparciu o najwyższe standardy sprzedaży.VGL: Fracht lotniczy nie jest najtańszą usługą. Dlaczego jest on tak ważnym aspektem działalności ETOS S.A.?

DR: Rzeczywiście transport lotniczy nie jest tanim rozwiązaniem, jednak dla naszej firmy najważniejsze jest, aby kolekcja była wprowadzana do sklepów w określonym czasie. W branży odzieżowej niezwykle istotne są terminowe dostawy i dlatego czasami trzeba stosować niestandardowe rozwiązania.VGL: Jaką wartość dodaną czerpie Pani z rozwiązań logistycznych Ligentii Vector Polska świadczonych w ramach usługi frachtu lotniczego? Co unikalnego jest w ofercie tego właśnie podmiotu?

DR: Firma Ligentia Vector Polska oferuje kompleksową obsługę przesyłek lotniczych począwszy od zapewnienia kontaktu jej agentów z załadowcami, uzgadnianie kwestii eksportowych, po nadzór wysyłki oraz organizację wszystkich czynności niezbędnych do zapewnienia dostawy towaru do miejsca docelowego. Ligentia oferuje możliwość realizacji transportu na liniach różnych przewoźników lotniczych, a tym samym jest elastyczna w kwestii możliwości dopasowania terminu dostawy.VGL: Jak ocenia Pani jakość obsługi spedycyjnej w zakresie transportów lotniczych organizowanych przez spółkę VGL Group?

DR: Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że jakość obsługi oferowanej przez spółkę jest bardzo wysoka, a także można liczyć na zaangażowanie i wsparcie pracujących w niej osób. Firma Ligentia wyróżnia się dbałością o sprawny kontakt z klientem i terminowością dostaw, co dla naszej firmy ma szczególne znaczenie.VGL: Czym różni się oferta innych operatorów logistycznych od oferty Ligentii Vector Polska w zakresie frachtu lotniczego?

DR: W obecnych czasach można odnieść wrażenie, że zakresy działania wszystkich spedycji zajmujących się frachtem lotniczym są takie same. Tymczasem wydaje mi się, że należy zwracać uwagę na wartości dodane poszczególnych ofert. Przykładowo oferta Ligentii będzie wyróżniać się dużą elastycznością, co do możliwości realizacji zlecenia. Można także liczyć na wsparcie jej profesjonalnej kadry znajdującej rozwiązania nawet skomplikowanych sytuacji, z którymi część przewoźników z pewnością miałaby problemy.VGL: Jakich innowacji na rynku logistycznym oczekuje Pani w przyszłości?

DR: Myślę, że duże znaczenie będzie miał rozwój zaawansowanych technologii informatycznych, który pozwoli na usprawnienie i przyśpieszenie wielu działań logistycznych. Mam nadzieję, że również będzie miało to wpływ na obniżenie kosztów i nowe rozwiązania w transporcie lotniczym.