Home / Aktualności / “RAZEM DLA UKRAINY” – komunikat Zarządu
Niestety po raz kolejny znaleźliśmy się w czasie pełnym niepewności, niepokoju i obaw. Wszyscy z uwagą i nadzieją śledzimy codzienne relacje z Ukrainy ogarniętej wojną. Wydarzenia z ubiegłego tygodnia zaburzyły nasz spokój, a dla części z nas są tragedią, która dotyka bezpośrednio. Także, w naszej organizacji mamy Koleżanki i Kolegów – Ukraińców.

To oni najbardziej martwią się o swoich bliskich. W związku z tym nie pozostaliśmy obojętnymi na ich sytuację i już w ubiegłym tygodniu tuż po wybuchu inwazji, rozpoczęliśmy działanie – w tym czasie skontaktowaliśmy się z naszymi Pracownikami o ukraińskich korzeniach, oferując im nasze wsparcie. Od tamtej pory jesteśmy w stałym kontakcie i oddajemy się do ich dyspozycji, oferując pomoc jakiej potrzebują – adekwatnie do każdej sytuacji osobistej. Staramy się być z nimi w tym szczególnie trudnym czasie.

Nie bez echa pozostaje także nasza narodowa solidarność z Ukrainą i chęć niesienia pomocy – to budujące, gdy obserwujemy jak rozkwita współpraca i działanie w szczytnym celu. Jesteśmy dużą organizacją, o wielu możliwościach, tworzoną przez ludzi o rozmaitych kontaktach, wiedzy i talentach, którzy wspólnie wiele mogą.

Dlatego stworzyliśmy specjalną przestrzeń komunikacyjną na naszej firmowej platformie INFOBOOK. Strefa „RAZEM DLA UKRAINY” powstała, aby być miejscem, w którym nasza współpraca między Pracownikami zaangażowanymi w niesienie pomocy, rozkwita i kieruje się ku konkretnym formom pomocy, wspólnym wyzwaniom i sprawdzonym kierunkom. O tych elementach należy teraz szczególnie pamiętać, chyba jak nikt inny, jako logistycy szczególnie zdajemy sobie sprawę z dobrego zaplanowania i ułożenia procesu, dopasowania środków i narzędzi do jasno określonych potrzeb – tak, aby z sukcesem docierać do celu!

Ponadto jako Zarząd VGL Solid Group postanowiliśmy o udzieleniu wsparcia finansowego w wysokości 50 000 zł dla działań Polskiej Organizacji Ratowniczej. Polska Organizacja Ratownicza to niezależna organizacja istniejąca od 2004 roku, wcześniej funkcjonująca pod nazwą Ośrodek Ratownictwa i Stanów Nagłych, obecnie jako POR. Za zebrane środki POR zakupi najpotrzebniejsze rzeczy i przekaże je obywatelom Ukrainy i organizacjom, zajmującym się pomocą humanitarną.

Organizacja została założona przez lekarzy specjalistów i ratowników medycznych, a także szerokie grono ekspertów z wielu pokrewnych dziedzin. Dlatego wierzymy, że nasze wsparcie znajdzie się w najlepszych rękach i zostanie odpowiednio wykorzystane. W skład zespołu POR wchodzą między innymi specjaliści z zakresu zarządzania kryzysowego, ratownictwa wodnego, wysokościowego, technicznego, a także zwalczania aktów terroru i ochrony ludności. Szczegółowe informacje o ich działalności znajdziecie na oficjalnym profilu oraz stronie: www.polskaorganizacjaratownicza.org

Sytuacja, z którą mamy dziś do czynienia jest bez wątpienia trudna i bezprecedensowa. Każdego dnia towarzyszy nam pełen wachlarz emocji, a wspólnym mianownikiem i odpowiedzią na niego jest współpraca i działanie. W tych trudnych chwilach, powinniśmy być razem – bo razem możemy więcej!

Zarząd VGL Solid Group