Home / Aktualności HR / Praca w VGL Group i porady dla nowozatrudnionych – okiem wieloletnich Pracowników
Projekt „Wspólne Świętowanie”, który realizujemy w VGL Group, jest comiesięczną celebracją jubileuszy Pracowników naszej firmy – nagradzamy szczególnymi upominkami osoby, które są z nami przez 5.,10.,15. lub 20 lat. Bardzo cieszy nas fakt, że wielu z nas może poszczycić się wieloletnim stażem pracy w naszej firmie. Chcemy wspólnie świętować jubileusze pracy w VGL Group i wręczać upominki z tego tytułu. Pragniemy również, aby upominki z okazji stażu pracy odpowiadały indywidualnym preferencjom naszych Koleżanek i Kolegów, dlatego każdy, kto obchodzi rocznicę stażu pracy, może samodzielnie wybrać, który z proponowanych upominków chciałby z tej okazji otrzymać.

Przy tej okazji pytamy ich również o wspomnienia oraz ważne aspekty związane z pracą, także dla tych, którzy dopiero planują lub rozpoczynają pracę w naszej firmie – poznajcie kilkoro z naszych wieloletnich ekspertów, ich historie i aspekty szczególnie doceniane w pracy w VGL Group.
Praca oparta na wartościach i możliwości rozwoju

W VGL znajdziemy wielu długoletnich pracowników. Jednym z nich jest Kamil, który pracuje z nami już od ponad 5 lat. - Początkujący spedytor powinien być przede wszystkim rzetelny i zaangażowany w swoją pracę. Jeśli do każdego zadania będzie podchodzić uczciwie i z odpowiednią motywacją,  wyniki przyjdą same. – mówi Kamil Mochalski, Road Freight Forwarder. Podkreśla on ile znaczy dla niego praca zespołowa oraz rozwój zawodowy - Dzięki wsparciu ze strony firmy VGL, oraz dzięki bardzo pomocnemu i zaufanemu teamowi mogłem się przez te 5 lat rozwinąć i realizować swoje cele.
Zaufanie

Ważnym elementem pracy w firmie VGL jest wzajemny szacunek i budowanie zaufania. Mamy świadomość jak te cechy wpływają na atmosferę w firmie oraz jakie mogą przynieść korzyści. Najlepszym przykładem, że zaufanie procentuje, jest historia jednego z naszych zespołów. - Początek historii toruńskiego oddziału VGL sięga września 2015 roku. Wtedy to spragniony nowych wrażeń zwróciłem się do Marka Ładzikowskiego (CEO Road) z propozycją stworzenia nowego punktu VGL na mapie Polski. Ja oraz sprawdzony trzon zespołu postanowiliśmy rzucić się w wir pracy. Po trzech miesiącach wiedzieliśmy już, że to jest to, co chcemy robić dłużej i zacząłem organizować oddział z prawdziwego zdarzenia. Zmieniliśmy lokalizację, wyposażyliśmy komfortowo biuro i dalej robiliśmy swoje. Zaufanie przełożonych, współpracowników, klientów pozwoliło nam skupić się na rzeczach najważniejszych, a wraz z coraz lepszymi  wynikami mogłem pozwolić sobie na rozbudowę wspaniałego zespołu – mówi Rafał Mierzwiński, Road Freight Manager.
Zespół

W pracy spedytora są lepsze i gorsze dni, ale każdy z nich można uznać za sukces, gdy pracuje się w zgranym zespole z profesjonalistami. Taki rodzaj pracy wiążę się z dużą dynamiką oraz podejmowaniem decyzji pod presją czasu. W takiej sytuacji praca zespołowa to klucz do osiągnięcia sukcesu. Hubert Małoń, Road Freight Team Leadertak opisuje nam codzienność pracy spedytora - Naszą pracę codziennie traktuje jako wyzwanie – nowe doświadczenia, nowi ludzie, nietuzinkowe transporty. Bywają dni, kiedy wyznaczając sobie kolejne cele, z łatwością się je osiąga, ale są też takie chwile, gdy trzeba walczyć o każdego klienta i każdy transport. Rada dla „świeżaków” – wyznaczaj sobie cele, które jesteś w stanie osiągnąć. Pracuj z ludźmi, na których możesz polegać. Buduj sobie zespół zaufanych ludzi. Buduj relacje z klientami.
Wskazówki dla nowozatrudnionych

Jeżeli rozważasz pracę spedytora, musisz być gotowy na wiele wyzwań, dlatego właśnie tak istotne jest, aby pracować wśród ludzi, którzy zawsze są gotowi służyć pomocą i dobrą radą. Zależy nam, by w całej firmie panowała przyjazna atmosfera pracy, bo wiemy, że ma ona realny wpływ na wyniki każdego pracownika.  Co zatem zyskujecie, rozpoczynając pracę w naszej firmie? Tak swój rozwój w firmie VGL, zarówno zawodowy jak i osobisty, opisuje Mateusz Szerechan, Team Leader Road - Uwielbiam ludzi i jestem mocno ukierunkowany na pracę z nimi, a firma mi to umożliwia, co bardzo mnie cieszy. Poza tym praca w VGL-u codziennie pomaga mi w zbieraniu nowych doświadczeń, co mam nadzieję, wpłynie na mój dalszy rozwój zawodowy oraz prywatny, gdyż dotychczasowe doświadczenie nabyte w pracy na stanowisku spedytora pomogło mi stać się osobą bardziej dojrzałą – zarówno zawodowo, jak i prywatnie.

Jeżeli wciąż zastanawiacie się nad złożeniem do nas swojej aplikacji bądź jesteś na początku swojej zawodowej ścieżki w świecie VGL, to mamy dla Was radę Mateusza - Jeżeli dopiero zaczynacie swoją przygodę z VGL, to wiedzcie, że trafiliście w dobre miejsce. Bądźcie sobą i po prostu róbcie to, co potraficie, a praca w VGL na pewno przyniesie Wam wiele dobrego.