Home / Aktualności / Pozostajemy partnerem logistycznym PEPCO Poland przez kolejne trzy lata
Ligentia, spółka działająca pod flagą VGL Group, w 2013 r. została wyłoniona w przetargu na obsługę logistyczną PEPCO Poland, sieci marketów odzieżowo-przemysłowych w Polsce. Przez ostatnie trzy lata Ligentia była wyłącznym partnerem PEPCO Poland na obsługę morskich przesyłek importowych oraz świadczyła usługi obejmujące m.in. organizację i realizację procesu dostaw kontenerowych i drobnicowych, konsolidację wysyłek w portach załadunku, a także organizację dostaw do Centrum Dystrybucji PEPCO.

 

W całym okresie naszej współpracy zespół VGL Group dał się poznać jako rzetelny i godny zaufania kontrahent oraz kreatywny i elastyczny partner dostarczający nowoczesnych i niestandardowych rozwiązań logistycznych – podsumowuje dotychczasową współpracę Małgorzata Lipka, Import Manager w PEPCO Poland.

 

Dlatego po wygaśnięciu pierwszego kontraktu, nowa umowa została zawarta z pominięciem procedury przetargowej, która zdaniem przedstawicieli PEPCO Poland była po prostu zbędna.

 

Zmiany wdrożone z pomocą zespołu Ligentia pozytywnie wpłynęły na efektywność naszego łańcucha dostaw i pomogły w obniżeniu kosztów z nim związanych. A dzięki rozwiązaniom systemowym oferowanym przez Ligentia jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować postępy przesyłek na wszystkich etapach procesu. – dodaje Małgorzata Lipka

 

Nowa umowa została zawarta na trzy lata i obejmuje taki sam zakres usług jak pierwszy kontrakt. A to oznacza, że Ligentia będzie świadczyć usługi związane z zarządzaniem zamówieniami, frachtem i szeroko rozumianym łańcuchem dostaw, dostarczając jednocześnie rozwiązania logistyczne w zakresie infrastruktury informatycznej.

 

Nie ukrywam, że jest to dla nas duże wyróżnienie. Przedłużenie współpracy na kolejne trzy lata z pominięciem procedury przetargowej, jest dla nas jasnym sygnałem, że zaproponowane przez nas zmiany w podejściu do zarządzania łańcuchem dostaw okazały się optymalne, co zostało docenione przez naszego klienta. – mówi Anna Rączkiewicz, Operations & Supply Chain oraz członek zarządu VGL Group

 

Oprócz codziennej obsługi zamówień, zespół Ligentii jest zaangażowany również w inne projekty z obszaru logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw prowadzone przez PEPCO Poland, w tym m.in. poszukiwanie optymalnej lokalizacji kolejnych powierzchni magazynowych czy optymalizacja jednostek ładunkowych do transportu kontenerowego.

 

Dodatkowo, dzięki współpracy z PEPCO Poland mogliśmy również wykorzystać na rynku polskim „know-how” wypracowane przez naszych partnerów na rynku brytyjskim, włącznie z zarządzaniem zamówieniami i dostawcami Klienta popartymi pełną integracją systemów IT – dodaje Anna Rączkiewicz.

 

Firma PEPCO Poland jest jedną ze spółek należących do holdingu Pepkor, który od blisko 50 lat działa w segmencie dyskontowej sprzedaży detalicznej. Obecnie holding prowadzi działalność w 12 krajach na całym świecie, posiadając 2800 sklepów oraz zatrudniając 27 tys. pracowników.