Home / Aktualności / #PomagamySzpitalom – wspieramy Szpitale Pomorskie!
Mamy wspólny cel, jakim jest walka z epidemią. Lekarze i pielęgniarki robią to dla nas codziennie na pierwszej linii frontu. Misja ta wiąże się z wieloma trudami i poświęceniem, a od codziennej pracy wielu ludzi, zależy zdrowie wielu z nas i naszych bliskich. Dlatego właśnie #PomagamySzpitalom, które potrzebują coraz więcej środków ochrony własnej!

Nie chcąc pozostawać obojętnymi na ich apele i problemy, skontaktowaliśmy się z przedstawicielami tego środowiska w naszym lokalnym otoczeniu tj. osobami reprezentującymi Szpitale Pomorskie, aby móc poznać ich potrzeby. Zależało nam na rozpoznaniu problemów oraz doposażeniu placówek oraz specjalistów w odpowiednie narzędzia, jednak po rozmowie i konsultacji z lekarzami w kwestii aktualnej sytuacji, okazało się, że nie zakup sprzętu, a darowizna będzie dla nich najbardziej optymalną formą pomocy.

- Dziękujemy za przekazane wsparcie. W tej chwili szczególnie istotna jest dla nas Wasza pomoc, a przede wszystkim zrozumienie i wyrozumiałość dla pracy, którą codziennie realizujemy. Szczególnie cieszy nas fakt, że otrzymujemy wsparcie od osób i firm, które są lokalnie z nami związane. W ten sposób wspólnie walczymy o jutro naszej społeczności! - mówi Małgorzata Pisarewicz, Dyrektor ds. Komunikacji Społecznej, Promocji i Komercji Szpitali Pomorskich.

W obliczu tak nierównej walki zdecydowaliśmy się o wsparciu finansowym dla Szpitali Pomorskich Sp. z o.o., którym przekazaliśmy środki w wysokości 150 tys. złotych.  Zdajemy sobie sprawę, że mamy do czynienia ze szczególnie wymagającym przeciwnikiem, z którym musimy rozprawić się wspólnie. To także wyraz naszej troski o krajobraz po zakończonej walce. Ten, który wciąż jest dla nas wszystkich wielką niewiadomą.

- Jesteśmy w stałej gotowości na przyjęcie większej ilości pacjentów z koronawirusem – mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Szpitali Pomorskich. - Nasza praca jest jednak ograniczona, jeśli nie będziemy mieć wyposażenia szpitali w odpowiedni sprzęt. Te duże środki finansowe, które otrzymaliśmy od VGL Group, pozwolą nam na zakup blisko 100 sztuk aparatury medycznej, w tym m.in. 40 sztuk bronchoskopów jednopacjentowych wraz z monitorami, jeden videolaryngoskop, wózki do przewożenia chorych oraz termometry bezdotykowe. To potężna pomoc w naszej walce z koronawirusem.

Niech przekazana przez nas pomoc będzie podziękowaniem i wyrazem uznania za ogrom ponadludzkiego wysiłku w walce z koronawirusem, dlatego przesyłamy je do lekarzy, pielęgniarek i pracowników Pomorskich Szpitali wraz z życzeniami siły i zdrowia!