Home / Aktualności HR / Pierwsze tygodnie pracy w VGL Group – czego możesz się spodziewać?
Każdy z nas tego doświadczył - stresujących i pełnych niepewności, pierwszych dni pracy.  Aby temu zapobiec, na bazie naszych doświadczeń, zaplanowaliśmy szereg działań, które mają ułatwić wdrożenie oraz aklimatyzację w nowej pracy. Co czeka na nowo zatrudnionych w VGL Group?
Pierwszy dzień w pracy!

Logistyka przede wszystkim – rozpoczynamy od odpowiedniego przygotowania pierwszego dnia, zapoznania się z firmą, opieki doświadczonej Koleżanki lub starszego stażem Kolegi. Czeka na Was przygotowane biurko, sprzęt niezbędny do pracy, karta dostępu i szereg haseł do logowania się do systemów, na których przyjdzie Wam pracować. Obowiązkowo zaczynamy od dopięcia wszystkich formalności, regulaminów, umów, deklaracji. Później przychodzi czas na odkrycie Twojego miejsca pracy, wspólny spacer po biurze i zapoznanie ze współpracownikami.
widebox
Pierwszy piątek miesiąca … czyli Induction Day

W każdy pierwszy piątek miesiąca, spotykamy się w siedzibie naszej firmy w Gdyni na Induction Day, czyli dniu wdrożeniowym, który przygotowujemy dla nowo zatrudnionych osób. Podczas tego całodniowego spotkania zapraszamy Was na wspólne odkrywanie zasad funkcjonowania firmy i jej historii, przedstawiamy jej strukturę, zapoznajemy z jej działami, szkolimy się z najważniejszych systemów. Rozmawiamy także o firmowych wartościach, wydarzeniach firmowych, inicjatywach pracowniczych, czy zasadach komunikacji. Szczególnym i ulubionym punktem programu Induction Day jest wycieczka po zakamarkach biura. Podczas spotkania, a także wspólnego lunchu, rozmawiamy również o mniej oficjalnych sprawach. Na zakończenie wszystkich czeka niespodzianka – powitalny zestaw upominkowy z przydatnymi gadżetami firmowymi na dobry początek!
widebox
Grywalizacja zamiast procedur, instrukcji i polityk!

Wyzwaniem wdrożeniowym każdego Pracownika są stosy dokumentów, procedur i instrukcji systemowych. Zapoznanie się z nimi jest kluczowe, ponieważ dzięki temu pracownik zyskuje wiedze, którą jest niezbędna podczas codziennego wykonywania zadań. Dlatego postanowiliśmy uatrakcyjnić ten aspekt i wszystkich nowo zatrudnionych zapraszamy do grywalizacji! Czeka na Was platforma VGL Adventure, na której znajduje się sześciotygodniowe wyzwanie, w którym w kilku etapach odkrywasz najważniejsze informacje o firmie, procedurach, systemach, a także odbywasz krótkie szkolenia. Szybko, łatwo, przyjemnie i z ogromnym walorem edukacyjnym. Co tydzień czekają nowe zadania, a ich poprawne wykonanie nagradzamy punktami, które na koniec zabawy wymieniamy na nagrody!
widebox
Stay Interview

Staramy się wciąż udoskonalać nasze miejsce pracy, dlatego pytamy swoich Pracowników o mocne i słabe strony procesu onbordingu. Dzięki temu możemy usprawnić Wasze wdrożenie, a także udoskonalić cały proces. To także dobry moment, aby porozmawiać o Waszych spostrzeżeniach i odczuciach po pierwszych tygodniach pracy z nami.

Cały proces realizujemy z myślą o ułatwionym procesie adaptacji nowego Pracownika! Zależy nam, abyście się łatwo zaaklimatyzowali w naszej drużynie i pozbyli się stresu związanego z nową pracą. Pamiętajcie, że przede wszystkim stawiamy na współpracę i zależy nam, aby każdy nasz nowo zatrudniony Pracownik jak najszybciej poczuł się ważną częścią naszego Zespołu!