Home / Aktualności / Pasieka VGL Solid Group – ratujemy pszczoły!
Dzięki współpracy powiększyła się baza dla rodzin pszczelich na tym unikatowym obszarze, który jest rezerwatem na terenie miejskim. VGL Solid Group przekazuje nie tylko środki finansowe na rozbudowę pasieki i zakup kolejnych uli, ale także odkupujemy wyprodukowany miód, tworząc z niego unikalny i wartościowy upominek firmowy.

Przy okazji jego dystrybucji - wyłącznie podczas spotkań osobistych, wręcza ulotkę informacyjną o zagrożeniu Colony Collapse Disorder - masowym ginięciem pszczół, prowadząc działania edukacyjne, a także przekazuje nasiona do przygotowania własnej łąki kwietnej dla wsparcia dzikich pszczół.

Rozwój rodzinnej pasieki, przekłada się na zwiększoną ilość pszczół, które żyją i pracują na terenie gdyńskiego rezerwatu. Obecność pszczół i innych owadów zapylających w środowisku naturalnym jest bardzo ważna. Większość roślin dziko rosnących (nawet do 90%) do rozmnażania potrzebuje pośrednictwa owadów zapylających. Rośliny gatunków dziko rosnących zapewniają pokarm dla dzikiej zwierzyny, a co za tym idzie zapewniają bioróżnorodność, która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie lokalnego ekosystemu.

VGL Solid Group wspiera nie tylko rodzinną działalność i dba o środowisko. W 2021r. zakupił miód, który wyprodukowały pszczoły ze wspieranej pasieki - zyskując w ten sposób niezwykle unikatowy i ekologiczny prezent, który jest symbolem działania na rzecz środowiska i wspiera edukację ekologiczną kontrahentów w tym zakresie.

Więcej informacji o rozwoju naszej pasieki już na wiosnę!
widebox