Home / O Firmie / Solid Logistics
DOSTARCZAMY WIĘCEJ. Z połączenia VGL Group i Solid Logistics powstał największy, polski operator logistyczny, oferujący kompleksowe rozwiązania w zakresie spedycji globalnej: morskiej, lotniczej, kolejowej, intermodalnej, uzupełnionej o usługi zarządzania łańcuchem dostaw oraz usługi agencji celnej; a także logistyki magazynowej i spedycji drogowej.
O TRANSAKCJI
O TRANSAKCJI
We wrześniu 2020 VGL Group zrealizowała jedno z kluczowych działań w ramach założonej strategii rozwoju. W sierpniu została podpisana umowa inwestycyjna, na mocy której w dniu 22.09.2020 VGL Group nabyła 50% udziałów Solid Logistics. Transakcja nabycia udziałów Solid Logistics przez VGL Group została sfinalizowana w dniu 28.06.2021 r.
WIZJA POŁĄCZENIA
Mając na uwadze pozycję rynkową obu firm, w tym m.in. portfolio klientów, oferowane usługi, obsługiwane wolumeny i kompetencje zespołów – połączenie stanowi źródło wielu synergii, dzięki którym będziemy w stanie zaoferować naszym Klientom dodatkowe korzyści z niej płynące.
WIZJA POŁĄCZENIA
EFEKT SYNERGII
EFEKT SYNERGII
Synergia wynikająca z połączenia VGL Solid Group i Solid Logistics pozwoli umocnić wiodącą pozycję na rodzimym rynku logistycznym, a dzięki wymianie doświadczeń oraz wykorzystaniu licznych możliwości, Klienci obu firm uzyskają dostęp do szerszego wachlarza kompleksowych i konkurencyjnych usług
RAZEM JAKO VGL SOLID GROUP Najważniejszym elementem tego połączenia jest doświadczenie, które bazuje na historii obu firm – VGL Group funkcjonującej na rynku TSL od 2000r. oraz Solid Logistics sięgającej 2004r. Kolejny rozdział rozwoju to wspólne dążenie do umocnienia pozycji lidera rynku, już jako VGL Solid Group.
DOKUMENTY DOTYCZĄCE INTEGRACJI DLA VGL SP. Z O.O.
DOKUMENTY DOTYCZĄCE INTEGRACJI DLA VGL ROAD SP. Z.O.O.
DOKUMENTY DOTYCZĄCE INTEGRACJI DLA VGL DISTRIBUTION SERVICES SP. Z.O.O.