Home / Aktualności / Logistyczne kulisy IRONMAN Gdynia
Firma VGL GROUP jako sponsor i wsparcie logistyczne odpowiada za całość transportów drogowych przed, po oraz w trakcie imprezy. W związku z rosnącymi wymaganiami uczestników imprezy oraz rosnącą temperaturą, po przeanalizowaniu przebiegu zeszłorocznych zawodów, zespół projektowy zaproponował wprowadzenie innowacji. Mimo zmiany roli nie zmienia się funkcja jako partnera logistycznego tego wydarzenia:

- W rękach VGL Group pozostaje koordynacja łańcucha dostaw zaplecza logistycznego całego eventu. – w skład projektu wchodzą m.in.: działania w zakresie organizacji i optymalizacji transportów drogowych, zarówno tych przed zawodami, jak również transporty powrotne po zawodach, operacje magazynowe czy  organizacja punktów odżywiania na trasie rowerowej oraz biegowej. – relacjonuje Natalia Sielska, Koordynator Projektu po stronie VGL Group.

- W zeszłym roku temperatura podczas zawodów sięgała ponad 30 stopni. – mówi Mateusz Szerechan, Road Team Leader VGL Group. - Standardowo na punkty odżywiania trafiały klasyczne plandeki, które transportowały wodę oraz napoje izotoniczne w wyznaczone na trasie miejsca. Aby zadbać o komfort zawodników, zaproponowaliśmy zmianę typu aut na chłodnie, dzięki czemu oprócz dostawy na czas auta służą jako przenośne lodówki. Taki sposób działania wypróbowaliśmy przy Warszawskich zawodach Ironman i udało nam się dostarczyć na punkty nawet lód- tego wcześniej nie było.
VGL GROUP odpowiada również za magazynowanie towarów, które m.in. pozwolą na zbudowanie całej scenografii wydarzenia: - Do naszego magazynu zaczynają zjeżdżać przesyłki od sponsorów już na miesiąc przed imprezą.- mówi Artur Czylkowski, Logistics Director. - Naszym najważniejszym zadaniem jest odpowiednia identyfikacja przesyłek, a następnie posortowanie towarów zgodnie z ich przeznaczeniem. Towary dzielimy na 3 główne grupy – rzeczy dla zawodników oraz pakiety startowe, materiały reklamowe od sponsorów oraz elementy techniczne dla organizatora.

- Praca przy organizacji tak dużego eventu to coś zupełnie innego od tego, co robimy na co dzień. – Katarzyna Jankowska, HR Director - Jest to spore wyzwanie, ale satysfakcja podczas wydarzenia jest jeszcze większa- szczególnie że możemy przyczynić się do sukcesów sportowych naszych pracowników i partnerów biznesowych, którzy podczas wydarzenia wspólnie wystartują jako #teamVGL.

Przygotowania do startu weszły w decydującą fazę, od strony logistycznej wszystkie elementy organizacyjne są zabezpieczone przez ekspertów z VGL Group. Pozostaje trzymać kciuki za formę zawodników i pogodę podczas wydarzenia!