Home / News / Liderzy wśród największych firm Pomorza
Ranking TOP 100 jest jednym z najważniejszych rankingów dla pomorskiego środowiska biznesowego. Zestawienie to jest publikowane przez Dziennik Bałtycki i prezentowane są w nim największe osiągnięcia biznesowe liderów gospodarczych w regionie.

VGL Group jako firma znalazła się w tym zestawieniu już kolejny raz, jednak w tym roku możemy pochwalić się najwyższym wynikiem jak do tej pory. Znaleźliśmy się w pierwszej trzydziestce największych przedsiębiorców pod względem odnotowanych przychodów ze sprzedaży w 2018r. Ponadto w gronie liderów rankingu znaleźć można wielu naszych partnerów biznesowych, z którymi współpracujemy na co dzień – tj. LPP S.A., Flex czy International Paper Kwidzyn.

Publikacja rankingu jest dobrą okazją do oceny kondycji pomorskiego biznesu. Z analiz organizatorów ranking wynika, że lokalne firmy radzą sobie coraz lepiej – wskaźnik rentowności wynosi 8%, co znacznie przewyższa średnią krajową. Ponadto odnotowywane są wzrosty przychodów sprzedaży oraz wzrosty zatrudnień i nakładów na inwestycje. W tej sytuacji pozostaje trzymać kciuki za dalszy rozwój i realizację kolejnych celów.