Home / Aktualności / Kolejny etap połączenia VGL Group i Solid Logistics
Jednocześnie finalizacja drugiego etapu transakcji została wyznaczona na maj 2021 roku. Po tym czasie obie grupy będą funkcjonowały pod nową, połączoną nazwą VGL Solid Group. W zarządzie nowopowstałej grupy znajdzie się sześć osób.

- Przed nami wyzwania, do których przygotowywaliśmy się przez ostatnie miesiące - mówi Paweł Gizicki, członek zarządu VGL Group. - Wchodzimy w etap integracji kluczowych obszarów naszej działalności, którego powodzenie zależy od współpracy i zaangażowania nas wszystkich. W maju b.r. planujemy sfinalizować drugi etap transakcji, dzięki któremu powstanie największa polska grupa logistyczna pod nazwą VGL Solid Group.
widebox
 

Troje dotychczasowych członków zarządu Solid Logistics zostanie włączonych w strukturę VGL Solid Group – dwoje reprezentantów tej firmy dołączy do Rady Nadzorczej, a trzeci z nich zasili grono członków zarządu nowopowstającej organizacji. Tym samym w finalnym składzie zespołu zarządzającego VGL Solid Group znajdzie się sześć osób – do obecnej kadry dołączy Bolesław Chełkowski, który obecnie jest członkiem zarządu Solid Logistics, a po integracji będzie odpowiadał za zarządzanie sprzedażą w ramach portfela obecnych klientów Solid Logistics i jednocześnie przejmie nadzór nad segmentem logistyki magazynowej.

- Kluczem do sukcesu jest synergia potencjałów, które posiadamy. Dotyczy to zarówno nas - pracowników, naszych relacji z klientami i dostawcami, jak i naszej oferty produktowej, efektywności oraz elastyczności. Zdaję sobie sprawę, że jesteśmy dopiero na początku tej wspólnej drogi, ale wierzę, że łącząc to, co w nas najlepsze, razem stworzymy nowe możliwości rozwoju przyszłej organizacji - mówi Bolesław Chełkowski.
widebox
Po zakończeniu procesu integracji VGL Solid Group będzie zespołem ok. 800 osób pracujących w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego kraju.

- Praca w firmie będącej liderem rynku logistycznego niesie ze sobą szereg korzyści także dla pracowników - mówi Katarzyna Jankowska, dyrektor ds. HR i członek zarządu VGL Group. - Szerokie możliwości rozwoju, dostęp do szkoleń, okazja do uczestniczenia w różnorodnych projektach wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji, to tylko niektóre z nich. Mamy w planach szereg projektów z zakresu integracji i komunikacji, dzięki którym pracownicy będą mogli się poznać, wymienić wiedzę i doświadczenia oraz wzajemnie się wspierać. Chcemy skupić się na tym, co nas łączy, a także razem wypracować nową kulturę organizacyjną, dzięki której VGL Solid Group będzie przyjaznym miejscem do pracy dla nas wszystkich.
widebox