Home / Aktualności HR / Eksperci od kulis: Poznaj ludzi tworzących VGL Group
Stworzona seria video ma na celu zaproszenie potencjalnych pracowników, kontrahentów i osoby z najbliższego otoczenia w branży TSL do wglądu za kulisy pracy logistyków. Dlatego właśnie powstały filmy z serii „Eksperci od kulis”. Wszystkie z nich przedstawiają pracowników VGL Group i ich osobiste historie. Czego z nich można się dowiedzieć?

Od praktykanta do Członka Zarządu
To jedna z najciekawszych historii, która opowiada niezwykle ciekawą ścieżkę kariery. Paweł Todorow, przedstawiciel Zarządu VGL Group pełniący funkcję CCO Sea - Air – Rail przedstawił swoją opowieść, dzięki której odbiorcy mogli dowiedzieć się, jak wyglądała jego kariera. W końcu nie każdy zdaje sobie sprawę, że zaczęła się ona od… praktyk wakacyjnych. Przy okazji tej opowieści zdradza kulisy rozwoju firmy.
Logistyka jest kobietą
W kolejnych odcinkach poznajemy historię niezwykłych kobiet – Team Leaderek działów Spedycji Morskiej oraz Koordynatorki działu Administracyjnego. Branża logistyczna jest kojarzona jako typowo męska, jak się okazuje zupełnie nie słusznie… Panie świetnie radzą sobie w tym obszarze, łącząc różne życiowe role – matek, pasjonatek sportowych, żon - także marynarzy. Te kobiety możecie poznać przez pryzmat ich historii, ale także ich zespołów.
Ścieżka kariery dla młodych i niedoświadczonych
Poznajcie również opowieść Gabriela, młodego Team Leadera, który rozpoczął swoją przygodę jako spedytor drogowy tuż po maturze! Odnalazł się w niej świetnie i dziś dzieli się swoim doświadczeniem. To świetny przykład, który świetnie pokazuje, że praca w logistyce jest przeznaczona nie tylko dla doświadczonych osób, a obowiązkowym wymogiem są studia kierunkowe.
Na temat pracy w branży TSL krąży wiele mitów, ale warto realizować działania, które je będą skutecznie obalać. Okazuje się, że to miejsce, w którym odnajdą się zarówno osoby doświadczone, rozpoczynające swoją karierę, a także kobiety, które świetnie radzą sobie z wyzwaniami pracy w TSL, która wielu osobom kojarzy się z typowo męskim zajęciem.