Home / Aktualności HR / Benefity w VGL Group – podsumowanie programów i akcji w 2020r.
Dokładamy wszelkich starań, aby rozwijać system udogodnień i robimy to w oparciu o analizę najnowszych trendów rynkowych oraz rozwijając wachlarz dotychczas oferowanych możliwości. Wsłuchujemy się w głos Pracowników, uwzględniając wyniki corocznej ankiety „Co jest dla Ciebie ważne” i dostosowując wdrożone rozwiązania do określonych w niej potrzeb.

Chcemy nie tylko wspierać w pasjach, podnosić kwalifikacje, ale również wspólnie świętować ważne wydarzenia – śluby, narodziny dzieci, jubileusze, a także święta takie jak Dzień Kobiet, Chłopaka, tradycyjny Tłusty Czwartek czy Święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem działań w obszarze benefitów VGL Group - sprawdźcie, co zrealizowaliśmy dla Was w 2020 roku. Wdrożyliśmy nowe projekty, ale przede wszystkim kontynuujemy akcje, które zyskały miano tradycyjnych i wręcz "kultowych".
widebox
BENEFITY PRACOWNICZE

Opieka medyczna - podstawowym pakietem medycznym objęty jest każdy Pracownik. Pakiet podstawowy jest w pełni finansowany przez Pracodawcę. Pracownik może również wybrać, po okresie próbnym, rozszerzony pakiet medyczny współfinansowany przez Pracodawcę. Pracownik może dołączyć członków swojej rodziny do wybranego pakietu medycznego.

Pakiet sportowy - każdy Pracownik, po okresie próbnym, może wybrać pakiet sportowy współfinansowany przez Pracodawcę. Pracownik może dołączyć członków swojej rodziny do wybranego pakietu sportowego.

Kafeteria MyBenefit - to platforma z szeroką ofertą świadczeń dodatkowych dla Pracowników. Pracodawca co miesiąc zasila konto kafeteryjne Pracownika pulą 92 punktów, które można przeznaczyć na dowolnie wybrane świadczenie. Kafeteria jest nowym benefitem pracowniczym, który został wprowadzony w listopadzie 2020r.

Lunch w pracy - nowy benefit pracowniczy, który dostępny jest od września 2020r. to dofinansowanie Pracodawcy do posiłku Pracowników. Pracownik wybiera lunch na platformie Lunching.pl spośród oferty restauracji dostępnych dla danego miasta, a Pracodawca dofinansowuje posiłek kwotą 5 zł dziennie. Lunch dostarczany jest tego samego dnia do biura, bez opłat za dowóz.

Owoce w biurze - owocowe wtorki to już tradycja. W każdy wtorek na Pracowników czekają świeże owoce, a w okresie jesiennym dostępne były również miody i świeży imbir.

Zdrowe śniadanie - raz w roku organizujemy „Zdrowe śniadanie” – kanapki, sałatki, świeże soki dostępne są dla Pracowników w wybrany poranek. Pyszne i zdrowe przekąski dostarczają sił i są miłym początkiem dnia.

 
widebox
ŚWIĘTOWANIE I REKREACJA

Dzień Kobiet - w Dniu Kobiet postanowiliśmy wesprzeć celebrację codzienności, podarować prezent, który umożliwi zatrzymanie się i podarowanie sobie „chwili dla siebie”, prezent miał stanowić miły dodatek do chwili z książką w ręku, czy ulubionym filmem w dobrym towarzystwie oraz kominkiem z naturalną świecą zapachową.

Dzień Chłopaka - z okazji tego święta podarowaliśmy naszym Kolegom butelki do izotoników i batony energetyczne. W Dniu Chłopaka zachęcaliśmy do dbania o swoje zdrowie, do troski o zdrowe nawyki. Dostrzegłyśmy zamiłowanie naszych Kolegów, którzy bardzo chętnie korzystają z shakerów, w których przynoszą swoje ulubione koktajle. Zależy nam, aby dbali o siebie i swoje zdrowe nawyki!

Tłusty Czwartek - tradycyjne pączki z okazji ulubionego święta łasuchów. To święto, które na stałe wpisało się w tradycję wspólnego świętowania. Najsmaczniejsze ze wszystkich i dokładamy starań, aby serwowane pączki miały smak, tych które znamy z dzieciństwa lub serwowanych przez nasze mamy i babcie.

Konkurs fotograficzny "VGL na wakacjach" - coroczny konkurs z nagrodami dla Pracowników, do którego zgłaszają swoje zdjęcia z wypoczynku letniego, na których znajduje się również gadżet VGL Group.

#teamVGL na IRONMAN Gdynia - VGL Group uczestniczy w wydarzeniu sportowym IRONMAN jako partner logistyczny. Tym samym, mamy możliwość ufundowania pakietów startowych dla Pracowników chętnych do wzięcia udziału w zawodach. Tak też tworzymy #team VGL, Zespół, w którym startują nasi Pracownicy, Klienci, Kontrahenci oraz Partnerzy Biznesowi. Ponadto, Pracownicy biorą udział w wolontariacie, wspierając zawodników przy zaopatrzeniu w napoje energetyczne, jak również aktywnie kibicując startującym.

Konkurs świąteczny dla Pracowników - co roku organizujemy konkursy świąteczne z nagrodami dla Pracowników. W ubiegłym roku Pracownicy mogli w dowolny sposób zaprezentować swoje przygotowania do Świąt.

Konkurs świąteczny dla dzieci Pracowników - nie zapominamy również o dzieciach naszych Koleżanek, Kolegów i ich rodzin, stąd tradycją są konkursy świąteczne dla dzieci. W ubiegłym roku dzieci Pracowników mogły zgłosić swoje prace plastyczne o tematyce świątecznej „Droga świętego Mikołaja”. Wpłynęło do nas 39 prac, a wszystkie dzieci zostały nagrodzone wspaniałymi upominkami w formie ulubionych klocków i gier.

Jubileusze - świętujemy także rocznice pracy Pracowników w Grupie VGL, w 2020 roku:
Jubileusz 5 –lecia pracy w Grupie VGL: 41 osób
Jubileusz 10 –lecia pracy w Grupie VGL: 3 osoby
Jubileusz 15 –lecia pracy w Grupie VGL: 3 osoby
Jubileusz 20 –lecia pracy w Grupie VGL: 1 osoba
Każdy z Pracowników obchodzących jubileusz odbiera wybraną przez siebie nagrodę z udostępnianego katalogu nagród.

Wyprawki z okazji narodzin dzieci - z okazji narodzin dzieci naszych Pracowników przygotowujemy „wyprawkę” z upominkami dla maluszków oraz ich rodziców

Podarunki z okazji ślubu - z okazji ślubu Pracownika przekazujemy butelkę szampana wraz z kartką z życzeniami od Zarządu.

Lider Wartości - w celu promowania wartości firmy i pozytywnych koleżeńskich postaw/zachowań, Pracownicy mogą przyznawać innym Pracownikom nagrody Lidera Wartości, jako formę wyróżnienia i podziękowania.
widebox
SZKOLENIA I ROZWÓJ

VGL Adventure - W ramach procesu Induction, czyli wprowadzenia do firmy, przez 6 tygodni każdy nowy pracownik bierze udział w obowiązkowym szkoleniu on-line, na Platformie VGL Adventure Onboarding. Jest to cykl szkoleń, które ułatwią Pracownikowi wdrożenie do firmy oraz nowego stanowiska pracy. Celem szkolenia jest przede wszystkim uzyskanie przydatnych informacji, które w pierwszych tygodniach pracy pomogą lepiej zrozumieć naszą organizację oraz funkcje i odpowiedzialności poszczególnych działów. Na platfromie zostały zamieszczone również informacje na temat naszej kultury organizacyjnej i wartości. Każdy uczestnik, za ukończony kurs odbiera wybraną przez siebie nagrodę ze sklepiku gadżetów, który działa na platformie.

Induction Day - stanowi kolejny element procesu wdrożeniowego. Jest to pełen dzień szkoleniowy organizowany raz w miesiącu dla nowych Pracowników. Szkolenie ma w swoim programie poznanie naszej organizacji oraz jej struktury, jak również szkolenia operacyjne, moduły szkoleń prowadzone przez Dział Kar i Płac oraz Dział IT dot. narzędzi informatycznych dedykowanych poszczególnym działom. Dzięki Induction Day wdrożenie nowego Pracownika jest bardziej przyjazne i efektywne.

Lekcje języka angielskiego - pracownicy, którzy w codziennej pracy posługują się językiem angielskim do wykonywania swoich obowiązków, biorą udział w lekcjach językowych z lektorem. W okresie pandemii lekcje odbywają się online. Udostępniamy również narzędzia do bezpłatnej nauki języka angielskiego.

Akademia Lidera VGL -  to autorski program szkoleniowy dla wszystkich liderów naszej organizacji, a jego celem jest rozwój kompetencji osobistych i menedżerskich. Jest to półroczny program szkoleniowy opracowany dla Grupy VGL, w którym biorą udział wszyscy liderzy zespołów, a poprzedza go ocena 360 stopni. Akademia Lidera ma pomóc Pracownikom w szukaniu nowych rozwiązań i możliwości, pracy nad motywacją, udoskonaleniu umiejętności, jak również w rozwoju kompetencji menedżerskich dla początkujących liderów.

Coaching - w październiku zeszłego roku ofertę szkoleniową wzbogacił program rozwojowy prowadzony przez koleżanki z HR.
Coaching ma za zadanie pomóc Pracownikom w osiągnięciu wcześniej zdefiniowanych celów z wybranego obszaru. Coach prowadzi Pracowników do znalezienia własnych rozwiązań w procesie zmian na drodze ich rozwoju osobistego i zawodowego, aktywując jednocześnie pełen potencjał Pracownika.

Szkolenia branżowe - nasza organizacja pomaga Pracownikom w podnoszeniu ich kwalifikacji zawodowych, dlatego Pracownicy biorą udział w szkoleniach branżowych, które pomagają podnieść im ich kwalifikacje, jak również uaktualnić wiedzę z ich obszaru zawodowego.
widebox
CSR

Wspieramy  rodzinny "Dom Dziecka pod Magnolią" - Jak co roku nie przechodzimy obojętnie wobec potrzeb rodzinnego Domu Dziecka, który cyklicznie wspieramy. W okresie przedświątecznym uruchamiamy naszą tradycyjną zbiórkę pieniężną z myślą o wychowankach Domu „Pod Magnolią”. Zebrane środki przeznaczamy na wymarzone prezenty świąteczne dla podopiecznych, a także wzbogacenie wyposażenia części wspólnych, z którego korzystają.