Home / Artykuły Eksperckie
Artykuły Eksperckie Usługi magazynowe okiem eksperta: co-packing
Oczekiwania klientów względem operatorów logistycznych stale rosną, a same usługi magazynowe już dawno nie ograniczają się wyłącznie do transportu i magazynowania towaru. Jedną z nich jest co-packing, który jako dedykowana usługa VAS cieszy się rosnącą popularnością – z czego ona wynika?
Artykuły Eksperckie Containergeddon – od czego się zaczęło i do czego może doprowadzić?
Wzrost kosztów transportu, zakłócenia w łańcuchach dostaw, a w efekcie mniej towaru na święta? Czym jest containergeddon i jakie skutki może przynieść?
Artykuły Eksperckie Logistyka kontraktowa jako odpowiedź na ograniczenie kosztów w firmie?
Jak zwiększyć zysk i obniżyć koszty? Czy firmy z branży TSL mogą wprowadzić jeszcze jakieś usprawnienia, które pozwolą zaoszczędzić im czas, pieniądze i miejsce? Dowiedz się, czym jest logistyka kontraktowa i jakie korzyści daje?
Artykuły Eksperckie Wyzwania na rynku morskim
Wysokie koszty przewozu, niższy popyt na transport, zmiany rejsów, problemy z miejscami na statkach... Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek morski po roku trwania pandemii? Pojawienie się pandemii na świecie sprawiło, że branża logistyczna przeżyła prawdziwy roller coaster.
Artykuły Eksperckie Ekologiczne rozwiązania transportu drogowego
Czy pakiet mobilności zmieni oblicze logistyki? Czy wprowadzenie ograniczeń dla kierowców ciężarówek w zakresie czasu pracy i delegowania obowiązków może przyczynić się do polepszenia jakości naszego środowiska? Bez wątpienia rozwój transportu sprawił, że ten stał się nieodłącznym elementem naszego życia, ale przyniósł też ogromne konsekwencję dla środowiska naturalnego.
Artykuły Eksperckie Dobra passa na rynku powierzchni magazynowych trwa w najlepsze!
W sierpniu 2020 roku informowaliśmy o coraz większej podaży powierzchni magazynowej w Polsce. Od tego czasu upłynęło kilka miesięcy, a dobra passa magazynów w Polsce trwa w najlepsze. Sprawdzamy, jak dokładnie kształtuje się rynek magazynów po pandemicznym roku 2020.
Artykuły Eksperckie Czy możemy liczyć na stabilizację w transporcie morskim?
Pandemia przyniosła drastyczny wzrost cen za import towarów z Chin. Jedną z przyczyn tej sytuacji jest kryzys kontenerowy, który opisywaliśmy w jednym z ostatnich artykułów eksperckich na naszym blogu. Jego efektem jest brak dostępnych kontenerów w Chinach, co z kolei wpływa na ceny transportu morskiego. Na początku bieżącego roku stawki za fracht morski były prawie czterokrotnie wyższe niż na początku 2020 roku.
Artykuły Eksperckie Logistyka w branży retail – specyfika i wyzwania łańcucha dostaw
Największym wyzwaniem w obsłudze branży retail jest jej wielowymiarowość, ilość możliwych wariantów lub kwestii, które logistyka może wesprzeć i rozwinąć – wiele kanałów dystrybucji, nieustanne poszukiwanie nowych dróg do osiągnięcia przewag i rozwoju sieci, wyzwania dla modeli biznesowych, które zdekonstruowała pandemia COVID-19.
Artykuły Eksperckie Taniej już było – jak długo potrwają zawirowania na rynku transportu morskiego?
Druga fala koronawirusa oznacza drugi boom transportowy sprzętu medycznego i środków ochrony. Pierwsza była lekcją, która spotęgowała naszą wiedzę, dlatego dziś wiemy, co robić.
Artykuły Eksperckie Droga do Chin
Droga do Chin została przetarta, a jej eksploracja przyspiesza w związku z aktualną, trudną sytuacją we wszystkich gałęziach transportu. Warto przyjrzeć się temu rozwiązaniu i aktualnemu krajobrazowi na rynku transportowym – na co powinni się przygotować importerzy?
Artykuły Eksperckie Logistyka transportów medycznych w nowej perspektywie – felieton eksperta
Druga fala koronawirusa oznacza drugi boom transportowy sprzętu medycznego i środków ochrony. Pierwsza była lekcją, która spotęgowała naszą wiedzę, dlatego dziś wiemy, co robić.
Artykuły Eksperckie Sprawdzamy jaki wpływ na branżę automotive miała epidemia COVID-19?
Stowarzyszenie „The European Automobile Manufacturers Association” opublikowało przewodnik, zawierający analizę trendów dla przemysłu Automotive na lata 2020-2021 i kierunków w jakim podąża sektor od 2005r. aż do dziś. Interesujące dane na temat zatrudnienia, produkcji, sprzedaży, innowacji, bezpieczeństwa drogowego oraz przepływów handlowych w sektorze Automotive.
Artykuły Eksperckie Magazyn zamiast galerii? Klienci i inwestorzy już określili kierunek trendu!
Rynek powierzchni magazynowych ma obecnie dobrą passę. Krajobraz gospodarki po pandemii nadal się zmienia, ale jedną z widocznych zmian są rosnące ilości nowych powierzchni magazynowych oraz pustoszejące galerie handlowe – to efekt nie tylko pandemii.
Artykuły Eksperckie Czym jest transport chłodniczy?
Jeżeli zajmujesz się eksportem lub importem produktów za pomocą transportu chłodniczego - sprawdź o czym powinieneś wiedzieć! Poznaj najważniejsze aspekty przewozu towarów w temperaturze kontrolowanej omawiane przez naszego eksperta w tej dziedzinie.
Artykuły Eksperckie Incoterms® 2020 – INFOGRAFIKA DO POBRANIA
Reguły handlowe Incoterms są akceptowane na całym świecie. Mają duże znaczenie dla branży TSL ze względu na to, że pozwalają stronom umowy sprzedaży na łatwe określenie zasad dostarczenia towaru. Udostępniamy je przydatnej grafice do pobrania
Artykuły Eksperckie „Świat stanął, żeby wziąć głęboki oddech” – analiza wpływu pandemii COVID-19 na fracht lotniczy i morski.
Na początku roku wydawało się nam, że epidemia nieznanego koronawirusa wywołującego tajemniczo brzmiący COVID-19, będzie regionalnym problemem Chin. Długo pozostawaliśmy obserwatorami relacji z Wuhan. Jeszcze dłużej żyliśmy nadzieją, że do Europy wirus nie dotrze…okazało się inaczej. Pandemię możemy uznać za lekcję obnażania słabości – także w transporcie.
Artykuły Eksperckie Morski transport kontenerowy – rodzaje kontenerów INFOGRAFIKA DO POBRANIA
Kontenery używane podczas realizacji transportu morskiego różnią się od siebie w zależności od ilości lub rodzaju przewożonego ładunku. Przygotowaliśmy infografikę ze specyfikacją wymiarów, która zawiera najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych rodzajów kontenerów.
Artykuły Eksperckie Zwrot w stronę kolei?
Trendy jasno wskazują, że rozpędza się kolejowy transport towarów. Czy to tylko chwilowe zjawisko, czy utrzyma się znacznie dłużej? Co aktualnie dzieje się w tej gałęzi transportu?
Artykuły Eksperckie Dlaczego Włosi zaapelowali do swoich władz o ochronę „intermodalu”?
Włoskie stowarzyszenia transportowe wystosowały list do władz, w którym odniosły się do znaczącej roli transportu intermodalnego w czasie pandemii. Alarm ten wynika z obaw o zablokowanie przepływów towarów, który może pociągnąć za sobą ryzyko załamania gospodarki włoskiej ściśle powiązanej z rynkami Europy Środkowej i Północnej.
Artykuły Eksperckie Bezzałogowe statki autonomiczne – przyszłość transportu morskiego?
Przyszłość transportu to coraz większa automatyzacja przewozów. Bezzałogowe auto nie robi już na nas ogromnego wrażenia. Prace nad automatycznymi ciężarówkami są na bardzo zaawansowanym etapie, a powstanie bezzałogowych statków wydawało się tylko kwestią czasu...
Artykuły Eksperckie Logistyka dla sieci handlowych
Dzięki sprawnej logistyce sieci handlowe budują swoją przewagę konkurencyjną. Dostępność tysięcy pozycji w asortymencie, czy dostawy do rozproszonych lokalizacyjnie sklepów, które muszą odbyć się na czas to bardzo złożone wymagania dla logistyki – jakie rozwiązania są w stanie im sprostać?
Artykuły Eksperckie Koronawirus uderza w transport – z jakimi skutkami?
Branża logistyczna z napięciem śledzi rozwój sytuacji i doniesienia związane z epidemią w Wuhan. Wiele osób zadaje sobie kolejne pytania: o bezpieczeństwo transportów z Chin, ciągłość łańcuchów dostaw, czy finalny kształt konsekwencji – z czym będziemy musieli się zmierzyć?
Artykuły Eksperckie Transport w temperaturze kontrolowanej – co powinieneś wiedzieć?
Rośnie zapotrzebowanie na transport produktów w temperaturze kontrolowanej. Za rosnącymi potrzebami podążają rosnące wymagania dotyczące bezpieczeństwa i jakości tego transportu. Co jest największym wyzwaniem w transporcie towarów chłodzonych? Jak im sprostać?
Artykuły Eksperckie Perspektywy rynku usług logistycznych 2020
Logistyka ze względu na specyfikę ulega nieustannym zmianom, a one dyktowane są przez ciągle rosnące wymagania współczesnego biznesu. Przewidywane trendy będą wyznaczały kierunki rozwoju logistyki przyszłości i to zarówno dla perspektywy rocznej, jak i nadchodzących trzech lat.
Artykuły Eksperckie SPEDYTOR DROGOWY – Jak nim zostać i czy to się opłaca?
Wystarczy szybka analiza ofert pracy w branży TSL i nasuwa się jeden wniosek: „SPEDYTORZY PILNIE POSZUKIWANI!”. Doświadczonych pracowników na te stanowiska brakuje, a osoby obierające ten zawodowy kierunek zastanawiają się, czy jest on słuszny? Wakatów jest dużo – chcesz zająć jeden z nich? Podpowiadamy jak to zrobić i zwiększyć swoje szanse pośród innych kandydatów!
Artykuły Eksperckie 5 obszarów logistyki, którymi zawładną „roboty”
Giganci e-commerce już wprowadzili do gry superszybkie roboty pakujące, które wykonują swoją pracę szybciej od pracownika. Na drogi wjeżdżają autonomiczne pojazdy, komunikację międzyludzką zastępują głosowe komunikatory. Logistyka to obszar, który ma duży potencjał do wykorzystania sztucznej inteligencji i jej rozwiązań. Jak zmienią jej krajobraz i co możemy zastać po ich wdrożeniu?
Artykuły Eksperckie Sztafeta EMPLOYER BRANDINGOWA – felieton
Z rozumieniem terminu Employer Branding bywa różne i można pogubić się w gąszczu przeróżnych definicji -  dla niektórych to budowanie wizerunku pracodawcy, inni twierdzą, że jest to element budowania wizerunku marki, ale dopiero ostatni utożsamiają go z Pracownikami. A gdzie leży prawda?  
Artykuły Eksperckie Konkurencyjność w transporcie morskim
Konkurencyjność transportu morskiego w ostatnich latach, a nawet miesiącach znacznie się zmieniła i uległa znaczącej intensyfikacji. Niewątpliwie mamy przyjemność być świadkami fascynujących zmian na rynku frachtu morskiego.
Artykuły Eksperckie Ewolucja technologiczna w zarządzaniu łańcuchem dostaw
Bez podstawowych danych dotyczących faz łańcucha dostaw, jak i jego uczestników, próba zarządzania sercem operacyjnej działalności przedsiębiorstwa jest skazana na porażkę. Jak jej uniknąć i zyskać przewagę rynkową w dobie globalizacji i warunkach nieustającej megakonkurencji? Szukając odpowiedzi otwórz oczy – rewolucja dzieje się teraz.
Artykuły Eksperckie Wyzwania rekrutacyjne w branży TSL – jak je pokonać?
Przedsiębiorcy z branży TSL na dobre rozpoczęli rekruterski wyścig zbrojeń w walce o potencjalnych kandydatów do pracy. Przystąpić do niego czy skierować swoje działania w innym kierunku?
Artykuły Eksperckie Wymiana handlowa z Dalekim Wschodem – trendy i prognozy
Nowy Jedwabny Szlak zaczyna się krystalizować i wskazuje na to wiele danych - rośnie liczba połączeń z Chin do miast europejskich, równoważy się ich ilość w obu kierunkach. Co to oznacza dla firm realizujących wymianę handlową z Dalekim Wschodem?
Artykuły Eksperckie Konsekwencje Brexitu dla branży automotive
Branża automotive jako jeden z wiodących segmentów w gospodarce Wielkiej Brytanii jest narażona na szczególnie przykre konsekwencje Brexitu. Jakie scenariusze są możliwe?
Artykuły Eksperckie Producent i załadowca
Zapraszamy do lektury komentarza eksperckiego, w którym nasz ekspert porusza tematykę specyfiki potrzeb firm produkcyjnych, problemów w transporcie oraz omawia rozwiązania dostępne dla tego sektora.
Artykuły Eksperckie Nowe standardy w Logistyce Kontraktowej
Dzielimy się naszą wiedzą o potencjale rozwoju logistyki kontraktowej w Polsce, wyzwaniach związanych z nowymi standardami obsługi klientów w tym obszarze oraz najczęstszych błędach we współpracy z operatorem logistycznym.
 
POKAŻ WIĘCEJ